BIOGRAPHY >> ALEXIS BLEDEL

13. january 2018 at 13:25 | © Kate | celebs-daily-source

Kimberly Alexis Bledel (narozená 16. září 1981) je americká herečka a modelka, která se nejvíce proslavila rolí Rory Gilmore v seriálu Gilmorova děvčata. Dále se objevila ve filmech jako Sesterstvo putovních kalhot, Sin City - město hříchu a Absolventka.
V roce 2000 získala roli Rory Gilmore v seriálu Gilmorova děvčata, po boku Lauren Graham. Seriál běžel na stanici The CW po dobu sedmi let. V roce 2002 si zahrála ve filmu Tajemství nesmrtelných. V roce 2005 si zahrála po boku Amber Tamblyn, Blake Lively a Americy Ferrery ve filmu Sesterstvo putovních kalhot. Roli si znovu zahrála v pokračování filmu. V roce 2005 se také objevila ve filmu Sic City - město hříchu, kde si zahrála prostitutku Becky.
V roce 2009 se objevila ve filmech Absolventka a Pan Dokonalý. O rok později získala roli v historickém dramatickém filmu Konspirátor. V lednu 2016 Netflix oznámil návrat Gilmorových děvčat v projektu Gilmore Girls: A Year in the Life a jeho čtyčech dílech z každého ročního období. V roce 2017 získala první nominaci na cenu Emmy za roli Ofglen v seriálu Příběh služebnice.
 

Be the first one to judge this article.

Actual articles

Advertisement